Egészségturisztikai szak
ugrás az oldal tetejére
Szakfelelős:
Prof. Dr. Fábián Attila
egyetemi tanár
Az Egészségturisztikai szak azokat várja, akik érdeklődnek az megfelelő egészségturisztikai programok szervezése, preventív szakmai anyagok összeállítása, valamint az egészségmegőrzést szolgáló tevékenységek szervezése és intézmények vezetése iránt.
ugrás az oldal tetejéreA képzés szakmai háttere
ugrás az oldal tetejéreA fejlett világ turisztikai ágazatának legújabb, leggyorsabban kibontakozó színtere az egészségturizmus. Az egészségmegőrzés, gyógyítás és rehabilitáció különféle új szolgáltatásai hatalmas „ipari” rendszerekké váltak, amelyek működése a korábbi turisztikai szakképzésektől lényegesen eltérő ismereteket igényel. A képzés célja olyan korszerű szakmai, elméleti és gyakorlati felkészültséggel rendelkező egészségturisztikai szakértők képzése, akik alapképzési szakon szerzett végzettségük és a szakirányú továbbképzésben kapott tudásuk és képességeik birtokában ismerik az egészségügyi és egészségturisztikai intézmények rendszerét és működésének módját, az európai együttműködési lehetőségeket, a speciális egészségturisztikai szolgáltatások megszervezésének rendszereit, módszereit, a vendégekkel való bánásmód elméleti és gyakorlati hátterét.
ugrás az oldal tetejéreElhelyezkedési esélyek és lehetőségek
ugrás az oldal tetejéreA szakon végzettek képesek az orvosi útmutatások alapján az egyének egészségi állapotának megfelelő egészségturisztikai programok készítésére, az egészséges életmódot segítő preventív szakmai anyagok készítésére, valamint részt venni az egészségmegőrzést szolgáló tevékenységek szervezésében és vezetésében.
ugrás az oldal tetejéreFelvételi követelmények
ugrás az oldal tetejéreEgészségturisztikai szakközgazdász és szakidegenvezető szak:
A szakirányú továbbképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadható alapszakok: a képzésben az alapfokozatú BA/főiskolai közgazdász szakképzettséggel rendelkezők vehetnek részt.
Egészségturisztikai tanácsadó és szakidegenvezető szak:
A szakirányú továbbképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadható alapszakok (BA/BSc/főiskola): orvos- és egészségtudomány, társadalomtudomány, jogi és igazgatási tanulmányok, pedagógusképzés, művészeti, művészetközvetítési, műszaki és informatikai tanulmányok, természettudomány, bölcsészettudomány, nemzetvédelmi és katonai tanulmány, agrártudomány sporttudomány képzési terület alapképzési vagy főiskolai szakjai.
Felvételi időszakban a felvételi információk a felvi.hu oldalon érhetőek el, illetve megtekinthetők itt.
Fő ismeretkörök
ugrás az oldal tetejéreA 4 féléves, elméleti és gyakorlati tudásanyagot optimálisan kombináló képzésben a hallgatók megismerik a turizmus általános elméletére alapozva a speciális turisztikai menedzsmentek és stratégiák elméletét, a turisztikai piac nemzetközi működésének tendenciáit, majd a speciális egészségturisztikai szolgáltatások megszervezésének rendszerét és módszereit. Részletesen megismerkednek a wellness és rekreációs központok működésével, a gyógyszállók, szanatóriumok, gyógy- és termálfürdők, gyógybarlangok egészségmegőrzésben betöltött szerepével. Teljes körű tudást szereznek ezen felül a fenti intézmények programszervezői elméletéről és gyakorlatáról, de nem feledkezünk meg a működtetéshez szükséges gazdasági és pénzügyi ismeretek átadásáról sem.
ugrás az oldal tetejéreMilyen tárgyakat hallgathat az Egészségturisztikai szakon?
ugrás az oldal tetejéreA mintatanterv letölthető itt.
ugrás az oldal tetejéreVégzettség és képzési jellemzők
ugrás az oldal tetejéreAz oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:
egészségturisztikai szakközgazdász és szakidegenvezető, illetve
egészségturisztikai tanácsadó
Képzési jellemzők
Félévek száma: 4 félév
Tankönyvek, jegyzetek: az esetek többségében az oktatók által elkészített ingyenes elektronikus tanjegyzet áll rendelkezésre pdf formátumban (azaz e-book olvasókon is jól használhatóak), csak indokolt esetben kell tankönyvet megvásárolni.
Helyszín: Sopron – Budapest
A foglalkozások formája: előadás, gyakorlat, konzultáció
A foglalkozások gyakorisága: általában kéthetente péntek délután, szombat egész nap
A költségtérítés összege: az aktuális Felvételi Tájékoztatóban megadottak szerint (www.felvi.hu)
A tanulmányok zárásához kapcsolódó szolgáltatási díj: 10 000 Ft
A végzettség megszerzéséhez a mintatantervben meghatározott kreditérték teljesítése szükséges.
Kiemelt szakmai partnereink
ugrás az oldal tetejéreKépzésünket a Magyar Fürdőszövetség és a Budapesti Kereskedelmi és Ipar Kamara is ajánlja.
ugrás az oldal tetejéreTovábbi információk
ugrás az oldal tetejéreHonfi Blanka
(ügyfélfogadási időben: keddtől szombatig: 09.00–16.00)
+36 30 886-5401
lkk-tovabbkepzes@uni-sopron.hu
Előző Tartalomjegyzék Fel Következő