Jogász-közgazdász szak
ugrás az oldal tetejére
Szakfelelős:
Dr. Kópházi Andrea
egyetemi docens
A Jogász-közgazdász szak azokat az egyetemi végzettséggel rendelkező jogászokat várja, akik a munkájukban közvetlenül is hasznosítható tudással alkotó közgazdasági és menedzsment munkát kívánnak végezni, irányítani és szervezni.
ugrás az oldal tetejéreA képzés szakmai háttere
ugrás az oldal tetejéreA turbulensen változó világ speciális kihívások elé állítja a jogász szakmát, hiszen mára már nem csak az önálló praxissal rendelkezőknek fontos, hogy menedzseri, gazdasági képességekkel és kompetenciákkal rendelkezzenek.
A képzési program oktatási struktúrája négy, egymástól jól elkülöníthető félévre épül, melyek ismeretanyaga a klasszikus gazdasági teóriáktól a legmodernebb elméletekig terjed. Az elméleti oktatást minden esetben követi a gyakorlat elsajátítása, hiszen a képzés központi gondolata az azonnal használható, naprakész gyakorlati ismeretek átadása. Nem célunk, hogy hallgatóink lexikális tudását a végtelenségig bővítsük, sokkal inkább a kompetenciafejlesztés és a gazdasági szemlélet, gondolkodás kifejlesztése a képzés végső és legfontosabb kimenete.
Elhelyezkedési esélyek és lehetőségek
ugrás az oldal tetejéreA jogász diplomával rendelkezők számára a képzés összességében olyan módszertani és széles körű szakmai ismeretek megszerzését biztosítja, amely képessé teszi őket a közgazdasági problémák önálló felismerésére, elemzésére és megoldására. Végzett hallgatóink jogi munkájuk során képesek lesznek a közgazdasági, üzleti és a menedzsment ismeretek alkalmazására, a képzés során megszerzett képességeik kibontakoztatására.
ugrás az oldal tetejéreFelvételi követelmények
ugrás az oldal tetejéreA szakirányú továbbképzésbe történő belépés feltétele egyetemi végzettségű jogász diploma megléte.
Felvételi időszakban a felvételi információk a felvi.hu oldalon érhetőek el, illetve megtekinthetők itt.
Fő ismeretkörök
ugrás az oldal tetejéreAz első félév azt a célt szolgálja, hogy megalapozza a legfontosabb gazdasági ismereteket, bevezesse a jogászokat a közgazdasági tanok világába, elkezdje kialakítani az újfajta szemléletmódot. Más képzőintézményekkel ellentétben bevezetjük hallgatóinkat a mikro- és makroökonómia mellett a mezoökonómia világába is.
A második félév a menedzsment ismereteket köré csoportosul. Az alapvető szervezeti struktúráktól egészen a tudásmenedzsmentig haladunk a képzés során. A félévben kiemelten foglalkozunk hallgatóink kompetenciafejlesztésével, nagy hangsúlyt fektetünk a tréningjellegű képzési formára. Korábbi hallgatóink szerint „a legszórakoztatóbb modul, hatalmas gyakorlati tudásanyaggal”.
A harmadik félévben a pénzügyi és számviteli képzés dominál. Az elméleti alapozó tantárgyakat az egyre komplexebb stúdiumok követik, melyek gyakorlati esettanulmányokba kumulálódnak. Ki kell emelnünk a „Vállalati pénzügyek vezetőknek” című tárgyat, mely során exkluzív pénzügyi ismereteket adunk át hallgatóinknak. Eddigi hallgatóink szerint „rendkívül nehéz modul, de a gyakorlati életben alkalmazva komoly összegeket lehet vele megspórolni, mivel hatékonyabbá tehető vele a vállalat/vállalkozás élete, illetve könnyen megtalálhatóak a javítási pontok a szervezet életében”.
Az utolsó félévben már kifejezetten a készségszintű ismeretek fejlesztése áll a középpontban, mely során hallgatóinkat felkészítjük a vezető beosztásban való munkavégzésre.
Milyen tárgyakat hallgathat a Jogász-közgazdász szakon?
ugrás az oldal tetejéreA mintatanterv letölthető itt.
ugrás az oldal tetejéreVégzettség és képzési jellemzők
ugrás az oldal tetejéreAz oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:
jogász-közgazdász
Képzési jellemzők
Félévek száma: 4 félév
Tankönyvek, jegyzetek: az esetek többségében az oktatók által elkészített ingyenes elektronikus tanjegyzet áll rendelkezésre pdf formátumban (azaz e-book olvasókon is jól használhatóak), csak indokolt esetben kell tankönyvet megvásárolni.
Helyszín: Sopron – Budapest
A foglalkozások formája: előadás, gyakorlat, konzultáció
A foglalkozások gyakorisága: általában kéthetente péntek délután, szombat egész nap
A költségtérítés összege: az aktuális Felvételi Tájékoztatóban megadottak szerint (www.felvi.hu)
A tanulmányok zárásához kapcsolódó szolgáltatási díj: 10 000 Ft
A végzettség megszerzéséhez a mintatantervben meghatározott kreditérték teljesítése szükséges.
Vezető oktatóink
ugrás az oldal tetejéreDr. Herczeg János a képzés alapítója, Professor Emeritus, egyetemi tanár, gépészmérnök, gazdasági mérnök, felsőfokú adó- és pénzügyi tanácsadó, okleveles könyvvizsgáló, a Magyar Tudományos Akadémia Doktori Bizottságának tagja, „Az üzleti tervezés gyakorlata” című sikerkönyv egyik szerkesztője és szerzője. Speciális területei: vezetés és szervezés, stratégiai menedzsment, szervezetfejlesztés, üzleti tervezés, üzleti tanácsadás, innováció menedzsment, társadalmi felelősség (CSR).
Dr. Juhász Lajos a képzés vezetője, agrármérnök, agrárökonómus, intézetigazgató, egyetemi docens, a Kar TDK elnöke, „Az üzleti tervezés gyakorlata” című sikerkönyv egyik szerkesztője és szerzője. Speciális területei: mikroökonómia, vállalat-gazdaságtan, vezetői gazdaságtan, ökonometriai mutatószám-rendszerek, üzleti tervezés.
Dr. Kópházi Andrea személyügyi szervező, okleveles humán szervező, okleveles adótanácsadó, munkajogi szakokleveles tanácsadó, egyetemi docens, a Magyar Tudományos Akadémia Emberi erőforrás gazdálkodási munkacsoportjának tagja, a Humán Szakemberek Országos Szövetségének elnökségi tagja, „Az üzleti tervezés gyakorlata” című sikerkönyv egyik szerzője. Speciális területei: humánmenedzsment, szervezetfejlesztés, szervezeti magatartás, vezetői kompetencia-fejlesztés, teljesítményértékelés, emberi erőforrás fejlesztés, üzleti tanácsadás.
Dr. Pataki László egyetemi docens, okleveles vállalatgazdasági-gazdaságelemző szakmérnök, okleveles üzemszervező agrármérnök, mérlegképes könyvelő. Részt vett számos cég átvilágításában, reorganizációs pályázatok összeállításában, oktatói tevékenysége mellett könyveléssel és pénzügyi tanácsadással is foglalkozik. Szakterületei: a vállalati pénzügyek, vállalkozásfinanszírozás, általános pénzügyek, nemzetközi pénzügyek.
Dr. Székely Csaba egyetemi tanár, a Széchenyi István Doktori Iskola vezetője, az MTA doktora, kandidátus, mezőgazdasági mérnök, egyetemi tanár, az Agrárgazdasági Tanács elnöke, a Gazdaság és Társadalom folyóirat főszerkesztője, a Gazdálkodás szerkesztőbizottságának elnöke, a MAB Agrárbizottságának tagja, az MTA Agrárközgazdasági Bizottságának tagja, intézetigazgató. Speciális területei: vezetés és szervezés, stratégiai menedzsment, változtatás- és tudásmenedzsment, innováció menedzsment, döntéselmélet és -módszertan, Management, Strategische Unternemenführung.
Dr. Vágyi Ferenc Róbert okleveles közgazdász, adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló és nemzetközi adószakértő, intézetigazgató, egyetemi docens, a Magyar Okleveles Adószakértők Egyesületének (MOKLASZ) alelnöke. Speciális területei: adóigazgatás, adótervezés, büntető ügyek, forgalmi adó, illetékek, jövedelemadók, képviselet, vagyongyarapodási vizsgálatok.
További információk
ugrás az oldal tetejéreHonfi Blanka
(ügyfélfogadási időben: keddtől szombatig: 09.00–16.00)
+36 30 886-5401
lkk-tovabbkepzes@uni-sopron.hu
Előző Tartalomjegyzék Fel Következő